Ovoce a zelenina

Školní jídelna Základní školy Pardubice-Spořilov získala prestižní certifikát Zdravá školní jídelna.

Jsme 28. školou v České republice a první v Pardubicích a v Pardubickém kraji, která splnila 10 základních kritérií kvality školního stravování.

Škoní jídelna pyšnící se tímto certifikátem například vaří z kvalitních a čerstvých surovin, vyhýbá se polotovarům a dochucovadlům, nepřehání to s kořením a solí, učí děti stravovat se zdravě a lépe se stará také o jejich pitný režim.

1. Žáci se mohou stravovat ve školní jídelně po zaplacení měsíční zálohy a zaregistrováním Pardubické karty v kanceláři školní jídelny. Placení obědů probíhá pouze formou bezhotovostního platebního styku – stejnými měsíčními zálohami s vyúčtováním jednou ročně a to vždy k měsíci červnu (na účet v měsíci červenci).

2. Číslo účtu ŠJ: 20001-4132561/0100, jako variabilní symbol je nutné uvést osobní číslo Vašeho dítěte. U sourozenců je nutné zadat dva platební příkazy.

Ceny obědů od září 2023:

• strávníci 6-10 let………34,-Kč (měsíční záloha 714,-Kč)
  • strávníci 11-14 let…….36,-Kč (měsíční záloha 756,-Kč)
  • strávníci 15 a více…….38,-Kč (měsíční záloha 798,-Kč)

Upřesnění: Pokud Vaše dítě dovrší v daném školním roce 11, případně 15 let, bude platit od měsíce září celý rok zálohu ve vyšší věkové kategorii.

Upozorňujeme na nutnost navýšení záloh na platby obědů  pro nový školní rok již v srpnu 2023.

3. Splatnost je nejpozději do 20. dne v každém měsíci na měsíc následující (první platba je vždy v srpnu na měsíc září, poslední platba v květnu na měsíc červen).

4. Obědy se pro žáky a zaměstnance školy vydávají ve školní jídelně denně od 11.45 do 14.00 hod.

5. Při výdeji oběda se musí žák prokázat Pardubickou kartou – slouží k identifikaciBez této karty nebude oběd vydán, její ztrátu, nebo poškození je nutno ihned ohlásit vedoucí ŠJ.

6. V případě onemocnění žáka, lze obědy odhlásit ráno nejpozději do 7.00 hod

• Odhlašování je možné telefonicky na čísle 466 652 390 (záznamník), e-mailem ( obedy@zs-sporilov.eu), přes internet na www.strava.cz, www.zs-sporilov.eu v sekci „Školní jídelna“, nebo osobně u vedoucí ŠJ.
  • Obědy je nutné vždy řádně odhlašovat, protože pokud má strávník na účtu peníze, je automaticky přihlášen ke stravování a neodebraný oběd propadá.
  • Pro nemocné děti lze oběd odebrat pouze první den nemoci (Vyhláška MŠMT č. 107/2005 Sb. §4 ods. 9) a to do našich zatavitelných misek v době mezi 11.00 – 11.30 hod. (dveře u zadního vchodu do kuchyně – vchod vraty kolem budovy).
  • Ukončení stravování ihned nahlaste vedoucí ŠJ.